Amatör telsizciler Kaynarca'da toplandı

Amatör telsizciler Kaynarca'da toplandı
Amatör telsizciler Kaynarca'da toplandı
- SAKRAD üyeleri, nisan alı toplantısını yaptı

SAKARYA (AA) - Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme Teknolojileri Derneğinin (SAKRAD) nisan ayı toplantısı, Kaynarca ilçesinde gerçekleştirildi.

SAKRAD Kaynarca Temsilcisi İbrahim Cengiz'in ev sahipliğinde Geliştirme ve Güzelleştirme Derneğinin toplantı salonundaki toplantıya Dernek Sekreteri Sinan Özmen başkanlık yaptı. 

Katılımın yüksek olduğu toplantıda dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Özmen, şunları söyledi:

"Derneğimiz kurulduğundan beri rölemizin yeri sıkıntılıydı. Onunla ilgili gerekli resmi kurumlarla yazışmalar, başvurular yapıldı. Rölemiz hazır, çok kısa zamanda hizmete girecek. Adapazarı ilçe merkezinde dernek merkezi için uygun yerler var, onlarla ilgili kurumlarla görüşmelerimiz sürüyor."

Kaynarca Temsilcisi İbrahim Cengiz de bölgenin en yüksek noktası Oflak Tepesi'nin verici için uygun olacağına dikkati çekerek, "Sakarya'nın kuzeye bakan cephesinin en yüksek tepesi. Orada enerji olup olmadığını bilmiyorum ama röle koyarsak Geyve Boğazı'nı görür vaziyette. Karadeniz'e ve Ağva Şile bölgesine de hakim bir tepe. 'Uygun olur' diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.