"Ambulansa yol ver, bir hayatı kurtar"

"Ambulansa yol ver, bir hayatı kurtar"
"Ambulansa yol ver, bir hayatı kurtar"
- Sakarya Valiliği, kentteki ambulansların iki yılda 35 kazaya karıştığını, iki kişinin hayatını kaybettiğini ve 5 kişinin yaralandığını açıkladı

SAKARYA (AA) - Sakarya Valiliği, kentteki ambulansların iki yılda 35 kazaya karıştığını, iki kişinin hayatını kaybettiğini ve 5 kişinin yaralandığını açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kazaların büyük çoğunluğunun sürücülerin ambulanslara geçiş hakkı vermemesinden kaynaklandığı belirtildi. 

Trafik güvenliğinin toplumu ilgilendiren en önemli konulardan olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Trafik kazalarının yalnızca polisiye yöntemlerle önlenmesi mümkün değildir. Trafik kurallarına uymak her insanın hem kendisine hem de bütün topluma karşı sorumluluğudur. Özellikle herhangi bir nedenle yaralanan acil hastalarımızı bir an önce hastaneye yetiştirmekle görevli ambulanslara yol vererek aslında araca değil, bir hayata yol verdiğimizin bilincinde olmalıyız. 'Ambulansa yol ver, bir hayatı kurtar' sloganıyla, bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, saygı ve hoşgörü çerçevesinde belirlenmiş kurallara azami ölçüde riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temenni ediyoruz.

Ambulansa yol verin! Belki de sizin evinize gidiyordur."
 


    ETİKETLER:

    Karşı

    ,

    sakarya