Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
SAKARYA (AA) - Eğitim Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Ankara'daki terör saldırısını kınadı.Mengen, yaptığı yazılı açıklamada, olayın hain...

SAKARYA (AA) - Eğitim Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen,  Ankara 'daki terör saldırısını kınadı.

Mengen, yaptığı yazılı açıklamada, olayın hain bir provokasyon olduğunu belirtti.

Ortak akıl ve sağduyuyla hareket edilmesi gerektiğin kaydeden Mengen, "Altını çizerek söylüyorum, ülkemize, milletimize ve birliğimize yönelen canice saldırıları bir kez daha kınıyor, geleceğini kan ve rant üzerine kurmuş terör örgütlerini lanetliyor, hain terör saldırısının faillerinin, azmettiricilerinin bir an önce tespit edilerek, haklarında gerekenin yapılmasını istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

Mengen, Türkiye 'nin küresel bir senaryoyla karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz.  Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz. Eğitim Bir-Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir."