Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Sakarya'da düzenlenen "Engelsiz Spor Şenliği"nde, engelli öğrenciler öğretmenleriyle futbol oynadı

SAKARYA (AA) - Sakarya'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte engelli öğrenciler, öğretmenleriyle futbol oynamanın mutluluğunu yaşadı.

Atatürk Spor Salonu'ndaki "Engelsiz Spor Şenliği"nde konuşan İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Salih Koşu, kentteki engelli sporcu sayısının son yıllarda arttığını söyledi. 

Türkiye ve Avrupa'da dereceler aldıklarını vurgulayan Koşu, "Özellikle zihinsel engelli yüzmede sporcularımız geçtiğimiz aylarda Avrupa'dan madalyayla döndü. Yine bedensel engelli masa tenisi olsun, görme engellilerde Avrupa çapında dereceler kazanıyoruz" şeklinde konuştu. 

Koşu, her geçen gün kulüplerin engelli branşlarının açıldığına işaret ederek, bu sayıyı hızla artırmak istediklerini vurguladı. 

"Ne kadar çok engellimize ulaşabilirsek o kadar çok mutlu olacağız" diyen Koşu, bütün engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı. 

Konuşmanın ardından engelliler korosu şarkılarını seslendirdi, halk oyunu gösterisi yapıldı. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı şenlikte, engelliler öğretmenleriyle çift kale maç yaptı. 

Programın sonunda bütün engellilere madalya verildi.