Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Sakarya'da düzenlenen etkinlikte görme engelliyi yolun karşısına geçirme anı MOBESE kayıtlarına yansıyan minibüs şoförü Erkan Turan'a "yılın en duyarlı minübüs şoförü ödülü" verildi

SAKARYA (AA) - Sakarya'da görme engelliyi yolun karşısına geçirme anı MOBESE kayıtlarına yansıyan minibüs şoförü Erkan Turan'a "yılın en duyarlı minibüs şoförü ödülü" verildi.

Altınokta Körler Derneği Sakarya Şubesi'nce 3 Aralık Dünya  Engelliler Günü dolayısıyla Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Dernek Başkanı Aşkın Şentürk, engelliler gününde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. 

Her insanın engelli adayı olduğunu vurgulayan Şentürk, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinlikte, yılın en duyarlı belediye başkanı seçilen Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, yılın en duyarlı il müdürü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ve yılın en duyarlı belediye şoförü İlhan Kurt'a plaket verildi.

Bu arada, görme engelliyi yolun karşısına geçirme anı MOBESE kayıtlarına yansıyan minibüs şoförü Erkan Turan'a da "yılın en duyarlı minibüs şoförü ödülü" verildi. Turan'a ödülünü Şentürk takdim etti.  

Ödüllerin ardından Sakarya Görme Engelliler Kuran Kursu hocası Mahmut Terzi Kuran'ı Kerim tilaveti sundu. Kuran kursu öğrencilerinden görme engelli Ecrin Eslem Köse, "Ne olur uzat ellerini efendim" konulu sunumuyla salondaki izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Ayrıca, görme engelli Elif Sıla Çulaoğlu'nun "Görmek için göz lazım değil", Nazlı Tantan'ın ise "Kuran'a bakarak açılan gözler" konulu hikaye anlatımları büyük alkış aldı.

Program, Altınokta Körler Derneği ile Sakarya Görme Engelliler Spor Kulübü ilahi korosunun sunumunun ardından Sakarya Tasavvuf Musikisi Grubu'nun sema gösterisiyle sona erdi.