Dünya Supersport şampiyonu Sofuoğlu:

Dünya Supersport şampiyonu Sofuoğlu:
Dünya Supersport şampiyonu Sofuoğlu:
- "Allah'a şükürler olsun ki bu sıkıntıların arasında Dünya Supersport şampiyonluğunu kazandım. Şampiyonluğu, geçtiğimiz aylarda kaybettiğim oğlum Hamza'ya armağan ediyorum"

SAKARYA (AA) -  Dünya Supersport Şampiyonası'nda dördüncü kez şampiyon olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Allah'a şükürler olsun ki bu sıkıntıların arasında Dünya Supersport şampiyonluğunu kazandım. Şampiyonluğu, geçtiğimiz aylarda kaybettiğim oğlum Hamza'ya armağan ediyorum" dedi. 

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret eden Sofuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünya Supersport Şampiyonası'nın kendisi ve ailesi için en zorlu turnuvalardan birisi olduğunu söyledi.

Organizasyon süresince ailecek çok zor günler geçirdiğini anlatan Sofuoğlu, "Allah'a şükürler olsun ki bu sıkıntıların arasında Dünya Supersport şampiyonluğunu kazandım. Şampiyonluğu, geçtiğimiz aylarda kaybettiğim oğlum Hamza'ya armağan ediyorum. Bu süreçte yanımda olan, başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere devletime, Erenler Belediye Başkanı Öztürk nezdinde Sakaryamızın tüm yerel yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Öztürk de dördüncü kez dünya şampiyonu olan Sofuoğlu ile gurur duyduklarını dile getirerek, "Yurt dışında 'vatanımızın evladı',  ülke içinde ise 'Sakarya'nın değeri' olarak gurur duyuyoruz. Allah'ın izniyle bu topraklardan Kenan gibi nice dünya şampiyonu çıkacaktır" diye konuştu. 

Öte yandan, Kenan Sofuoğlu, 28 Ekim Çarşamba günü saat 15.00'te Erenler Belediyesi  Kültür Merkezi'nde düzenlenecek imza günü ve söyleşi programına katılacak.