Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi
Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi
SAKARYA (AA) - Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap 1. Kısım Yapım İşi İhalesi, 12 Aralık Cuma günü yapılacak.Erenler Belediye Başkanı...

SAKARYA (AA) - Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap 1. Kısım Yapım İşi İhalesi, 12 Aralık Cuma günü yapılacak.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, ihalede Küpçüler Mahallesi'nde yapılacak olan 38 bin 135 metrekare alanda 280 konut, 2 ticaret yapısı, peyzaj, kaldırım ve altyapı yapım işini alacak firmanın belirleneceğini belirtti.

Türkiye 'deki ve dünyadaki yeni şehircilik trendlerinin başında kentsel dönüşüm çalışmalarının yer aldığını vurgulayan Öztürk, "Uzun süredir üzerinde yoğun olarak çalıştığımız, merkezinde insan, toplum ve şehrin olduğu dev projeyle, modern şehirciliğin Türkiye'deki öncüsü olacağız. Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm ihalesini biz yapıyoruz. Önümüzdeki 3,5 yılın sonunda 4 bin tane konut kentsel dönüşüm sürecinde yenilenmiş olacak" ifadesini kullandı.

 Öztürk, tüm Erenler halkını ilgilendiren bir proje hayata geçirdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Proje bütünüyle tamamlandığında çok daha büyük bir nüfusu etkisi altına alacak. Yer tesliminden itibaren 18 ay sonra 1. etap çalışması sona ermiş olacak. Durgun bir suya atılan taşın etrafında oluşan halkalar misali etrafındaki kentsel yapılanmayı da pozitif yönde etkileyecek. Süreç tamamlandığında Erenler'de yeni bir hayat bütün hızı, güzelliği ve ahengiyle akmaya devam edecektir."