Ferizli'de Moda Tasarım ve Felsefesi Semineri

Ferizli'de Moda Tasarım ve Felsefesi Semineri
Ferizli'de Moda Tasarım ve Felsefesi Semineri
SAKARYA (AA) - Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Ferizli Meslek Yüksek Okulu'nda, Moda Tasarım ve Felsefesi Semineri düzenlendi. Seminerde konuşan Ferizli...

SAKARYA (AA) - Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Ferizli Meslek Yüksek Okulu'nda, Moda Tasarım ve Felsefesi Semineri düzenlendi. 

Seminerde konuşan Ferizli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Şükrü Cicioğlu, öğrencilere yönelik eğitimlere devam ettiklerini söyledi. 

Her ay uzman kişileri okula davet ettiklerini anlatan Cicioğlu, "İlk seminerimizi moda tasarım ve felsefesine yönelik yaptık. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Öztürk ise moda tasarımı mesleğinin her zaman geçerli ve gelecek vadeden bir alan olduğunu dile getirdi. 

Öğrencilerin teknik ve teorik bilgileri çok dikkatli dinlemesi gerektiğine işaret eden Öztürk, "Özel hayatınızda da uygulamaya çalışmanız gerekir. Büyük tekstil ve moda tasarım fabrikaları, küçük atölyelerden başlamış, daha sonra yükselmiştir. Sizler de ileride kendinizden söz ettiren moda sanat tasarımcısı, tekstilcisi olabilirsiniz" şeklinde konuştu.