Futbol: Süper Amatör Lig

Futbol: Süper Amatör Lig
Futbol: Süper Amatör Lig
- Sapanca Gençlikspor Futbol Şube Sorumlusu Kösemen: -"Bu dönemde çok önemli bir gelişme olmadığı sürece transfer yapmayı düşünmüyoruz"

SAKARYA (AA) - Sapanca Gençlikspor Futbol Şube Sorumlusu Tolunay Kösemen, "Bu dönemde çok önemli bir gelişme olmadığı sürece transfer yapmayı düşünmüyoruz" dedi.

Kösemen, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligin ikinci yarısında transfer edilecek futbolcuların, 5'inci haftadan sonra forma giyebileceğini belirterek, bu futbolcuların sadece 7 maç oynayabileceğini vurguladı.

"Bir takım 7 maç için transfer yapar mı?" diyen Kösemen, " Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri bu konuda çalışma yaparken, kulüp başkanlarının düşüncelerini aldılar mı? Bu konuda muzdarip olan takımlar var. En  azından verilen arayı uzatarak, bu konuyu hafifletebilirler. Ama maalesef şu ana kadar kulüplere bir bilgi verilmedi" ifadesini kullandı.

Kösemen, amatör spor kulüplerinin içinde bulunduğu şartların da düşünülmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu dönemde çok önemli bir gelişme olmadığı sürece transfer yapmayı düşünmüyoruz. Şuan için böyle bir transfere ihtiyacımız yok. Bu konuyu kendi ihtiyaçlarımız için gündeme getirmediğinin bilinmesini isterim. Dikkat çekmek istediğim konu, herkesin bildiği gibi amatör spor kulüpleri genelde zor şartlarda takım yapıp sahaya çıkıyor. Emek ve sevginin yanında maddiyatta gerekiyor. TFF yetkililerinin, takımları da düşünerek, ya da onlarla istişare ederek yol göstermesi gerekir. Tüm spor kulüplerine ligin ikinci yarısında başarılar dilerim."