İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
SAKARYA (AA) - Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırıyı kınadı.Yılmazer, yaptığı yazılı...

SAKARYA (AA) - Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, İsrail 'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırıyı kınadı.

Yılmazer, yaptığı yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirilen son saldırının, İsrail'in Filistin üzerinde sürdürdüğü zulmün, barbarlıkta yeni bir boyut kazanmış hali olduğunu belirtti.

Müslümanların ilk kıblesi ve üç din için de kutsal mekanların merkezi olan Mescid-i Aksa'nın, İsrail tarafından savaş alanına çevrildiğini vurgulayan Yılmazer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Filistinli Müslüman kardeşlerimiz, mukaddes değerlerine sahip çıkmak uğruna inançları ve ibadethaneleri için canlarını ortaya koydular. İsrail'in vandal yönetim anlayışı, huzurun, barışın, kardeşliğin şehri olması gereken Kudüs'ü insanlık için utanç sebebi manzaralara maruz bıraktı. İsrail'in, Filistin'e karşı sürdürdüğü zalim saldırılar artık sadece Filistin'deki Müslüman kardeşlerimize yönelik olmaktan öte tüm İslam alemini ilgilendiren bir boyuttadır. Müslümanlar bu çirkin saldırılara birlikte karşı koymalı, barbarca katliama dur demelidir. İsrail ordusu, kutsal değerlere saldırmaktan bir an önce vazgeçmelidir."