Jandarmadan SOFFDER'e teşekkür yemeği

Jandarmadan SOFFDER'e teşekkür yemeği
Jandarmadan SOFFDER'e teşekkür yemeği
SAKARYA (AA) - Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı, Kocaeli'nde 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasında arama çalışmalarına destek veren Sapanca...

SAKARYA (AA) - Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı, Kocaeli'nde 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasında arama çalışmalarına destek veren Sapanca Off Road Kulübü (SOFFDER) üyelerine teşekkür yemeği düzenledi.

Gölbaşı Jandarma Karakolu'nda gerçekleştirilen yemeğe,  İl Jandarma Komutanı Adnan Şimşiroğlu, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Mali, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Dazkır, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Abdullah Çelebi ve SOFFDER üyeleri katıldı.

SOFFDER Başkanı Tolga Feyyaz Çömlekçioğlu, burada yaptığı konuşmada, helikopterin kaybolduğu haberini almalarının ardından hemen arama çalışmalarına katıldıklarını belirterek, dernek üyelerine ait araçların saat 15.00 itibariyle çalışmalara başladığını söyledi.

Jandarma ekipleriyle koordineli bir çalışma gerçekleştirildiğini hatırlatan Çömlekçioğlu, "Arama çalışmalarımızın sürdüğü saatlerde aldığımız enkazın bulunma haberiyle sevindik ancak daha sonra aldığımız şehit haberleriyle tekrar üzüldük" dedi.

SOFFDER'in her zaman göreve hazır olduğunu ifade eden Çömlekçioğlu, şöyle konuştu:

"Dernek olarak bölgeyi iyi bilmemiz, gerek araçlarımız, gerekse tüm bölgeyi kapsayan yeni haberleşme sistemimizle her zaman göreve hazırız. Derneğimiz sadece yarışlara katılan üyeleri bulunan bir dernek anlamına gelmiyor. Sapanca'nın turizminin gelişmesi anlamında da katkılarımız oluyor. Bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta kaymakamımız olmak üzere, belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu güzel kahvaltıyı düzenleyerek, bizleri onurlandıran hem il ve ilçe komutanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum."