Kadın Akademisi Projesi

- SAÜKAM tarafından yürütülen proje kapsamında 5 ilden 30 kadının katılımıyla 3 günlük eğitim kampı gerçekleştirilecek

SAKARYA (AA) - Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezince (SAÜKAM) yürütülen "Kadın Akademisi Projesi" kapsamında yarın Sapanca ilçesinde eğitim programı düzenlenecek.

SAÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kocaeli, Düzce, Abant İzzet Baysal ve Yalova üniversitelerinin üyesi bulunduğu Doğu Marmara Kadın Çalışmaları Platformu birliğiyle yürütülecek proje kapsamında 5 ilden 30 kadının katılımıyla 3 günlük eğitim kampı gerçekleştirilecek.

Kampta, akademisyen ve sektör uzmanları tarafından kişisel gelişim, etkili aile iletişim dili, hitabet ve diksiyon, temel hak ve özgürlükler bağlamında kadın, aile hukuku, çocuk gelişimi, çocukluk dönemlerinde beslenme, çocuk ve ergenlerde madde kullanımı ve öfke kontrolü, kadın sağlığı ve sık görülen hastalıklar, kadın ve teknoloji, çocuk yaşta evlilikler ve adolesan gebelik gibi konularda bilgi verilecek.

Doğu Marmara'da ikamet eden gönüllü kadınların genel kültür, beceri ve öz güven kazanmaları, potansiyellerinin farkına varmalarının amaçlandığı projeye Sakarya Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) de destek verecek.

Proje kapsamında verilecek eğitim, yarın 10.30'da Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Yeni Kütüphane binasında gerçekleştirilecek açılış kokteylinin ardından Sapanca Kırkpınar Eğitim ve Konaklama Tesisleri'nde başlayacak.

Ayrıca, SAÜ Devlet Konservatuvarı tarafından Kültür ve Kongre Merkezi'nde 15 Kasım Pazar  günü "Türküden Mahnaya" konser programı gerçekleştirilecek. Son gün katılımcılara belgeleri takdim edilecek, kültürel amaçlı gezi düzenlenecek.