Mahallelinin ilginç durak protestosu

Mahallelinin ilginç durak protestosu
Mahallelinin ilginç durak protestosu
- Kaynarca Belediyesi ekipleri, İmamlar Mahallesi sakinlerinin tepki amacıyla derme çatma yaptıkları, "Kaynarca Belediyesi Durak Kulübesi" tabelası astıkları durağı kaldırdı

SAKARYA (AA) - Kaynarca Belediyesi ekipleri, İmamlar Mahallesi sakinlerinin tepki amacıyla derme çatma yaptıkları, "Kaynarca Belediyesi Durak Kulübesi" tabelası astıkları durağı kaldırdı.

Belediyenin mahallelerine durak koymamasını eleştiren mahalle sakinleri, durumu farklı şekilde protesto etti. 

İddiaya göre, mahalle sakinleri, ilçe merkezindeki okullara giden öğrencilerin ve yolcuların durak ihtiyacı için belediyeye başvurdu. Aradan geçen zamana karşın talepleri karşılanmayınca mahalleli, protesto için naylon ve ağaç dallarından derme çatma kulübe inşa ederek, "Kaynarca Belediyesi Bekleme Kulübesi" yazılı tabela astı. Mahalle sakinleri, durağın fotoğrafını sosyal paylaşım sitesinden de paylaştı.

Belediye ekipleri, daha sonra durağı kaldırdı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turan Zengin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, durak sorununu Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına ilettiklerini söyledi.

İlçede 25 noktaya konulması için durak inşa edildiğine dikkati çeken Zengin, "İmamlar Mahallesi için de ilave durak yapılmasını programa aldık. Gerekirse kendi imkanlarımızla sacdan da olsa durak yaptıracağım, yine sorunu çözeceğim" dedi.