Otobüslerde yaz saati uygulaması

Otobüslerde yaz saati uygulaması
Otobüslerde yaz saati uygulaması
SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, belediye otobüsü sefer saatlerinde yaz saati uygulaması başladığını...

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, belediye otobüsü sefer saatlerinde yaz saati uygulaması başladığını ve bu nedenle değişiklik yapıldığını bildirdi.

Pistil, yaptığı yazılı açıklamada, değişikliklerin 22 Haziran Pazartesi başlayacağını, Karaman hattında çalışan 21/A ve 21/B hatlarının yerine 21/C ve 21/D hatları, Camili güzergahında çalışan 22/A ve 22/B otobüs hatlarının yerine ise 22/C ve 22/D hatlarının hizmet sunulacağını bildirdi.

Yeni oluşturulan 21/C ve 21/D hatlarının Karaman-Ofis Garajı güzergahı arasında, 22/C ve 22/D hatlarının ise Camili-Ofis Garajı güzergahı arasında çalışacağının anlatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü'ne Çark Caddesi güzergahı üzerinden 4, 19K ve 26 numaralı hatlar ile Adnan Menderes Caddesi güzergahı üzerinden de 15 numaralı belediye otobüs hattı hizmet sunmaya devam edecek.

 

Ramazan ayı boyunca yoğunluk olan hatlara da gece birer servis ilave edileceğinin aktarıldığı açıklamada, "Yaz saati ve ramazan uygulamasıyla otobüs hareket saatlerinde değişiklik yapılan 2, 3, 4, 5, 9, 12, 15, 21/C, 21/D, 22/C, 22/D, 23, 24, 24/K, 26 numaralı belediye otobüs hatlarına ait hareket saati ve güzergah bilgilerine Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden (www.sakarya.bel.tr) veya SAKUS mobil uygulamasından ulaşılabilir" ifadelerine yer verildi.