Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri
SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, "Bu yıl içinde 13 oyun ve 27 gösterimde yaklaşık...

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, "Bu yıl içinde 13 oyun ve 27 gösterimde yaklaşık 11 bin hemşehrimizle tiyatro buluşmalarımızda bir araya geldik" dedi.

 Aktürk,  gazetecilere yaptığı açıklamada, gelecek yıl da kültür sanat etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Sahnelenen tiyatro oyunlarının kapalı gişe oynadığını anlatan Aktürk, şunları kaydetti:

"İzlediğimiz her oyunda yeni bir şeyler öğrendik. İnşallah 2015 yılıyla oyun ve gösterim sayısını arttıracak, usta tiyatrocularla göz göze gelerek yüreklerde buluşmaya devam edeceğiz. Şehir ve devlet tiyatrolarımızın çok değerli oyunlarını bu yıl da Sakaryalı kültür sanat dostlarıyla  buluşturduk. Bu yıl içinde 13 oyun ve 27 gösterimde yaklaşık 11 bin hemşehrimizle  tiyatro buluşmalarımızda bir araya geldik."

Aktürk, Tiyatroya gönül vermiş, kendisini bu alanda yetenekli hisseden vatandaşlar için Büyükşehir Tiyatro Okulu'nu da hizmete aldıklarını belirterek, "Tiyatro alanında yetkinlik kazanmak isteyen yeni oyuncu, yazar ve tasarımcılar okulumuzda yetişsin istiyoruz. Tiyatro sanatının farklı alanlarında çeşitli çalışmalar yürütmüş değerli sanatçılarımız ile okulumuzdaki eğitimler devam ediyor" ifadesini kullandı.