Sakarya'da acil servis ekibinin darbedildiği iddiası

Sakarya'da acil servis ekibinin darbedildiği iddiası
Sakarya'da acil servis ekibinin darbedildiği iddiası
- Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Korkmaz: - "Tutuklu yargılama gibi caydırıcılığı olan unsurlar hayata geçirilmelidir. Bu konuda da artık sabrımız kalmamıştır"

SAKARYA (AA) - Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Adapazarı ilçesinde vakaya müdahale için giden 112 Acil Servis ekibinin darbedildiği iddiasına ilişkin, "Tutuklu yargılama gibi caydırıcılığı olan unsurlar hayata geçirilmelidir. Bu konuda da artık sabrımız kalmamıştır" dedi.

Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlıkta şiddet eylemlerinin artarak devam ettiğini öne sürdü.

112 Acil Serviste, hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışan personelin can güvenliği olmadığını iddia eden Korkmaz, şunları kaydetti:

"17 Aralık'ta Adapazarı ilçesi Korucuk Vakıf Kent Mahallesi'ne vakaya giden Camili 112 Acil İstasyonu'nda görevli arkadaşlar hastaya müdahale ederken, yakınları tarafından 'geç geldiniz' denilerek darbedilmiştir. Öncelikle şiddete uğrayan arkadaşlarımıza 'geçmiş olsun' diyoruz. Şifa bekleyen insanlara yardım eden çalışanlara şiddet uygulayanlar her şeyden önce tüm milletin sağlığının da bir numaralı düşmanlarıdır. İnsanlıktan nasibini almamış, milletin sağlık hakkını engelleyen ve sağlık çalışanlarını darbetme gibi çirkin davranışta bulunanlara hak ettikleri cezalar verilmedikçe ne yazık ki şiddet böyle devam edip gidecektir."

"Tutuklu yargılama gibi caydırıcılığı bulunan unsurlar hayata geçirilmelidir" diyen Korkmaz, "Bu konuda da artık sabrımız kalmamıştır. Bir an önce sağlık çalışanlarının şiddetin en aza indirilmesi adına bekledikleri çalışmalar hayata geçmelidir. Bu konuda artık ciddi adımlar atılmalıdır. Türk Sağlık-Sen olarak saldırıyı yapanları kınıyoruz. Arkadaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, 'artık şiddet son bulsun' diyoruz" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  İddia

  ,

  kent

  ,

  müdahale

  ,

  Aralık

  ,

  sakarya