Sakarya'da hasta ve yaşlı refakatçisi eğitimleri

Sakarya'da hasta ve yaşlı refakatçisi eğitimleri
Sakarya'da hasta ve yaşlı refakatçisi eğitimleri
SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen hasta ve yaşlı refakatçisi kurslarında yeni dönem eğitimleri başladı. Sosyal Hizmetler...

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen hasta ve yaşlı refakatçisi kurslarında yeni dönem eğitimleri başladı. 

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, yaptığı yazılı açıklamada, hasta ve yaşlı refakatçisi kurslarıyla vatandaşların ev ve çeşitli kurumlarda kendi sorumlulukları altında bulunan bireylerin günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmelerini hedeflediklerini belirtti.

Kursiyerlere 560 saat sürecek eğitimlerle kişisel bakım, çevre hijyeni, ilaçları takip etme, günlük bakım, hastalık çeşitleri, hasta bakım hizmetlerinde iletişim ve hastalıklara göre beslenme başlıklarında eğitim verileceğini anlatan Yüce, "Eğitimlerimiz hafta içi her gün 09.00 -13.00 saatlerinde devam edecek. Kurslarımızı başarıyla tamamlayan hemşehrilerimiz almaya hak kazanacakları sertifikalarla özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, bakımevleri, evde bakım, hastaneler, geronto-psikiyatri klinikleri ve huzurevlerinde çalışabilirler" ifadesini kullandı.