Sakarya'da ormanda 2 çocuğun kaybolması

Sakarya'da ormanda 2 çocuğun kaybolması
Sakarya'da ormanda 2 çocuğun kaybolması
- Babaanne Demir: - "Çocuklar küçüktü, babalarının öldüğü yeri bilmiyorlar. Tamamen tesadüfen gittiler oraya, öyle rast geldi"

SAKARYA (AA) - Sakarya'nın Akyazı ilçesinde dün ormanda kaybolan biri engelli iki kardeşin babaannesi Zekiye Demir, torunlarının, birkaç yıl önce trafik kazasında babalarının öldüğü bölgede bulunmasına ilişkin, "Çocuklar küçüktü, babalarının öldüğü yeri bilmiyorlar. Tamamen tesadüfen gittiler oraya, öyle rast geldi" dedi.

Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, torunlarını çok sevdiğini, kocası Yunus Demir ve torunlarıyla ormanlık alana kestane toplamaya gittiklerini söyledi.

Eşi dereye doğru gittiği sırada çocuklarla aralarının 10 -15 metre açıldığını ve gözlerinin önünden kaybolduğunu belirten Demir, yaşananları şöyle anlattı:

"Çocuklar beni geride bırakarak ilerledi, daha sonra balıkhanenin yanına kadar gitmişler, bir kulübeye sığınmışlar. Kaçtıkları yönünde söylenenler tamamen uydurma, bizim çocuklarla kavgamız, gürültümüz, herhangi bir şeyimiz yok. Dedeleri de ben de onları çok seviyoruz. Birkaç saat çocukları aradık, eve geldiklerini düşünerek ormandan eve iki sefer geldim, kaybolduklarına kanaat getirince jandarmayı arayarak bilgi verdik. Küçük yaşta anneleri tarafından terk edilen torunlarımı her türlü fedakarlıkla büyüttüm.

Bırakın onlara kızmayı, onlardan ayrılırsam yıkılır, perişan olurum. Onlar bana ölen yavrumun hatırasıydı, ne yaparım onlara bir şey olursa... Velayeti bende olmasına rağmen, jandarmanın torunlarımı başkasıyla evlenen annelerine teslim etmesine anlam veremiyorum."

Demir, torunlarının,  birkaç yıl önce trafik kazasında babalarının öldüğü bölgede bulunmasına ilişkin, "Çocuklar küçüktü, babalarının öldüğü yeri bilmiyorlar.Tamamen tesadüfen gittiler oraya, öyle rast geldi" dedi.

Akyazı ilçesinde dün dedeleriyle ormana kestane toplamaya giden işitme engelli Ali (11) ile ablası Şevval Demir (15) kaybolmuş, evlerinin 3 kilometre uzaklığındaki su fabrikasına ait kullanılmayan yemekhanede bulunmuştu.


    ETİKETLER:

    engelli

    ,

    sakarya