Sakarya'da "Sağlıklı Hayat" Konferansı

Sakarya'da "Sağlıklı Hayat" Konferansı
Sakarya'da "Sağlıklı Hayat" Konferansı
SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından "Herkes İçin Sağlık" Projesi kapsamında, "Sağlıklı...

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından "Herkes İçin Sağlık" Projesi kapsamında, "Sağlıklı Hayat " Konferansı düzenlendi.

Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirilen konferansta konuşan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bilim ve teknolojide yaşanan gelişmelerin hastalıkları tetiklediğini vurgulayarak, insanlığın doğal besinlere muhtaç hale geleceğini belirtti.

" Genç yaşta çocuklarımızın hasta olmasının sebebi nedir?" diyen Saraçoğlu, şunları söyledi:

"Genetiği değiştirilmiş hibrit tohumların tüketilmesi hastalıklara kapı açan en önemli sebeplerdendir. Eskiden bu tarzda tohumlar yoktu. İnsanlar doğal besinlere kolaylıkla ulaşabiliyordu. Bu tohumlar piyasada kolay bulunabilir hale geldiğinden bu yana, tüp bebek merkezlerinin sayısı arttı. Çocuklarda yapı bozuklukları boy göstermeye başladı. Genetiğiyle oynanmış bu tohumları tüketmeyelim."

Saraçoğlu, metropol şehirlerde milyon dolarlara satılan evlerin gelecekte tercih edilmeyeceğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Buna yıllar sonra şahit olacağız. Anadolu 'ya sahip çıkmak zorundayız. Bitkilerin genetiğiyle oynanıyor. Bu bitkilerin sağlıklı olduğu da iddia ediliyor. Sadece insanlar değil, hayvanların da dengeleriyle oynanıyor. Dengesi bozulmuş hayvanların süt ve yumurtasından yararlanıyoruz. Bu şekilde sağlıklı beslendiğimizi düşünüyoruz. Ancak toplum olarak büyük bir yanılgı içerisindeyiz."