Sakaryaspor, eski günlerine dönüyor

Sakaryaspor, eski günlerine dönüyor
Sakaryaspor, eski günlerine dönüyor
- Türk futboluna Hakan Şükür, Aykut Kocaman ve Tuncay Şanlı gibi birçok yıldız oyuncuyu kazandıran ancak maddi sıkıntılar nedeniyle zor dönemler geçiren yeşil-siyahlı ekipte, üst üste alınan galibiyetlerin ardından Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta lider olmanın mutluluğu yaşanıyor - Sakaryaspor Kulübü Başkanı Aydın: "Önceden ligden düşmemeye oynuyorduk, geldiğimiz nokta itibariyle şampiyonluğa oynuyoruz"

SAKARYA (AA) - EMRE AYVAZ - ENES DURAN - Türk futboluna Hakan Şükür, Aykut Kocaman ve Tuncay Şanlı gibi birçok yıldız oyuncuyu kazandıran ancak maddi sıkıntılar nedeniyle zor dönemler geçiren yeşil-siyahlı ekipte, üst üste alınan galibiyetlerin ardından  Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta lider olmanın mutluluğu yaşanıyor.

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeşil-siyahlıların geçen sezon düşmemeye oynadığını ve genç bir ekiple ligde kaldıklarını anımsattı.

Geçen sezon borçlardan ötürü ciddi sıkıntılar yaşandığını ve birçok defa iflasın eşiğine geldiklerini dile getiren Aydın, Sakaryaspor'un içinde bulunduğu durumu başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam olmak üzere şehrin önde gelen yetkilileriyle paylaştıklarını ve sorunların giderilmemesi durumunda takımın "sahaya bile çıkamayacak" hale gelebileceğini anlattıklarını aktardı.    

Aydın, şehirdeki birçok adamı ve yöneticiyle yaptıkları görüşmeler sonucunda iflas sürecini atlattıklarını kaydederek, vergi ve sigorta haricinde bütün borçların ödenerek transferin ve kulübün önünün açıldığını vurguladı.

Kulübün önündeki en büyük engelin transfer yasağı olduğuna dikkati çeken Aydın, "Kura çekiminde kendilerine gruplandırmalarla ilgili ne düşündüklerini sorulduğunda, Sakaryaspor'da transferin önü açıldıktan sonra hangi grupta olduğunun önemli olmadığını, her zaman başarılı olacağını söyledim. Bugün geldiğimiz nokta da bunu gösteriyor. Çok sıkıntılı bir dönemden geçtik, sabır gerektiren bir iş. Bana soruyorlar 'ne kadar sabır?', ben de diyorum 'bir sezonluk sabır'" şeklinde konuştu.

 

- "Herkesin özlediği Sakaryaspor'a ulaşacağız"

Kulüp başkanı Aydın, kentin, takımdan büyük beklentisinin olduğunu, bu seneyi iyi değerlendirerek herkesin özlediği Sakaryaspor'a ulaşacaklarını ifade etti.

Ligde lider olduklarını anımsatan Aydın, "Kent bu havayı özlemiş, 7-8 yıldır sıkıntılı dönemden geçmiş Sakaryaspor, ciddi manada destek var. İşte sizler de görüyorsunuz liglerde taraftar sıkıntısı çekilirken biz 10 binlerin önünde maç yapıyoruz. Geldiğimiz nokta itibariyle avantajlı konumdayız. Devre arasına 5 maç kaldı, 4'ü içeride, 2'si dışarıda, bunları da iyi değerlendirirsek inşallah mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum ama ayaklarımızı yerden kesmeyeceğiz tabi ki havaya da girmeyeceğiz" ifadesini kullandı.

"Önceden ligden düşmemeye oynuyorduk, geldiğimiz nokta itibariyle şampiyonluğa oynuyoruz" diyen Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Daha 22 maç var, 3 puanlı sistemde işi ciddiye almazsan her şey her an değişir, öyle bir şey yapmak istemiyoruz. Konuşmak için çok erken ama gidişatımız iyi, ben gidişattan memnunum. Futbolcu arkadaşları, teknik heyeti alnından öpüyorum. Geçen sezon ben çok zor bir dönem geçirdim. Hem ligde kalma mücadelesi verirken hem de iflas davalarıyla uğraştım. Sonra çok şey değişti, bugün transfer yapmış ve 12. hafta sonunda lider olan, başka avantajlar da yakalamış Sakaryaspor var. Birçok kişi Sakaryaspor tarih oldu diye bakıyordu, ümidini kesmişti ve böyle bir ortamdan bugün geldiğimiz nokta itibariyle ben diyorum birisi 'kardeşim sen rüya görüyorsun böyle bir şey yok' diyecek diye korkuyorum. İnşallah bu rüya değildir, gerçektir, Allah mahcup etmez diyorum."