"Sapanca Tıbbi Bitkiler ve Fitoterapi Turizm Merkezi" projesi

"Sapanca Tıbbi Bitkiler ve Fitoterapi Turizm Merkezi" projesi
"Sapanca Tıbbi Bitkiler ve Fitoterapi Turizm Merkezi" projesi
SAKARYA (AA) - Sapanca ilçesinde açılması planlanan "Tıbbi Bitkiler ve Fitoterapi Turizm Merkezi" projesi toplantısı düzenlendi.Sapanca Belediye...

SAKARYA (AA) - Sapanca ilçesinde açılması planlanan "Tıbbi Bitkiler ve Fitoterapi Turizm Merkezi" projesi toplantısı düzenlendi.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek'e proje hakkında bilgi verildiğini belirtti.

Projenin Türkiye 'de ilk olduğuna dikkat çeken Yılmazer, "Projeyle bölgemizi tıbbi ve aromatik bitkilerin üssü yaparak, halkımıza yeni gelir kaynakları açmak ve bu bitkisel zenginliğimizi gerekli şekilde kullanmak istiyoruz" dedi.

Yaklaşık 100 bin metrekare alanda kurulması planlanan merkez hakkında bilgi veren Yılmazer, şunları söyledi:

"Proje kapsamında 5 bin metrekare gölet, bungalov restoran ve kafeterya, bitkisel bitki satış mağazası, eğitsel çocuk oyun alanları, sergileme ve üretim seraları, hayvanat bahçesi, tıbbi bitki müzesi, müzikoterapi, aroma terapi, fitoterapi merkezleri ve tematik bahçeler yapılması planlanıyor. Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan merkezin, Sapanca'da gerçekleştirilecek olmasından memnuniyet duyduğunu ve destek olacağını belirten Bakan Yardımcımız Atabek'e, ilçemiz adına teşekkür ediyorum."