Sapanca'da Uyuşturucu ve Zararları Konferansı

SAKARYA (AA) - AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı tarafından Uyuşturucu ve Zararları Konferansı düzenlendi.İlçe Halk Eğitim Merkezi'ndeki...

SAKARYA (AA) - AK  Parti Sapanca İlçe Teşkilatı tarafından Uyuşturucu ve Zararları Konferansı düzenlendi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi'ndeki konferansın açılışında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, gençlerin büyük bir bölümünün madde bağımlılığı konusunda bilinçsiz olduğunu ve bu konuya dikkat çekmek istediklerini belirtti.

Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise uyuşturucu kullanım yaşının her geçen yıl daha da düştüğünü vurgulayarak, uyuşturucu kullanımının önüne geçmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Yazar Ragıp Güzel da uyuşturucu bağımlılarının yaşantısından örnekler verdi.

İslam dininde insan hayatını maddi ve manevi olarak kötü etkileyen her şeyin haram kılındığını hatırlatan Güzel, bu maddeleri kullanmaya devam edelerin, hem günah işlediğini hem de kendisine bir çok açıdan zarar verdiğini aktardı.

Güzel, gençlerin uyuşturucudan uzak tutulması gerektiğini ve bilinçli bireyler olarak çocukların en iyi şekilde eğitilmesi gerektiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından TEKDER Tasavvuf Musikisi Korosu ve semazen ekibi gösteri sundu.

Konferansa, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, İlçe Müftüsü Orhan Örnek, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.