SATSO'da meclis toplantısı

SATSO'da meclis toplantısı
SATSO'da meclis toplantısı
SAKARYA (AA) - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,...

SAKARYA (AA) - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, burada yaptığı konuşmada, kentin otomotiv üssü olması için başlatılan çalışmaları kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi.

 "Lobi faaliyetlerimiz devam ediyor. Sakaryamızda örnek bir birlik ve beraberlik ortamı var" diyen Kösemusul, " Türkiye 'nin ve Sakarya'nın 2023 ekonomik hedeflerine ulaşma yolunda, biz, bir ve beraber yürüyoruz. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Kösemusul, Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu konusunda bilgi vererek, "Doğu Marmara Bölgesi'nde yer alan odalarımızla birlikte başarılı sanayi kuruluşlarımızı ödüllendirmek amacıyla bu organizasyonu düzenliyoruz" dedi.

Otomotiv sektörüne büyük önem verdiklerini vurgulayan Kösemusul, şunları söyledi: 

"İstihdam olmadan sosyal düzen olmaz. Bunlar birbirine bağlıdır. Otomotiv sanayisinde tüm şartlar Sakarya'mızda mevcut. Nitelikli istihdam ve alınan yüksek ücretle şehrimiz de kazanacak inşallah. OSB çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ferizli OSB'de fabrika temellerini çok yakında atıyoruz. 100 yıllık otomotiv öykümüz, ustalaşmış gücümüz ve gerçekleştirdiğimiz tüm gayretli çalışmalarımızla şehrimizin otomotiv üssü olması gerektiğini vurguluyoruz. Yerli otoda baba yiğitlere ev sahipliği yapmak istediğimizi yüksek sesle dile getiriyoruz."

Toplantının ardından Meclis Başkanı Akgün Altuğ ve Kösemusul, meclis üyeleri ve personele aşure dağıttı.