SAÜ Teknokent, OSB'de şube açacak

SAÜ Teknokent, OSB'de şube açacak
SAÜ Teknokent, OSB'de şube açacak
SAKARYA (AA) - Sakarya Üniversitesi  (SAÜ) Teknokent AŞ'nin, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bir şubede hizmet vereceği bildirildi.Sakarya...

SAKARYA (AA) - Sakarya Üniversitesi  (SAÜ) Teknokent AŞ'nin, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bir şubede hizmet vereceği bildirildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasından (SATSO) yapılan yazılı açıklamada, sanayi ve üniversite işbirliğinin güçlendirilmesi, teknoloji ağırlıklı üretim ve girişimciliği desteklenmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojileri benimsemesi için çalışmalara devam edildiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, önemli bir çalışmayı hayata geçirdiklerini vurguladı.

Kösemusul, şunları kaydetti:

"2009 yılından bu yana, ilimiz ve ülke sanayinin uluslararası rekabete hazır, ihracata yönelik bir yapıya kavuşmasına katkıda bulunan ve başarılı çalışmalar gösteren Teknokent AŞ'nin 1. Organize Sanayi Bölgesi büyüme alanlarında yer alması, sanayi sektöründe üretim ve proje planlama alanlarının birlikte hareket etmesi anlamında bu şube çok faydalı olacaktır. Teknokent AŞ ile 1. OSB arasında yapılan karşılıklı görüşmeler tamamlanmış olup, çalışma protokol aşamasına gelmiştir. İlimize hayırlı olacağına inanıyoruz."