SEAH'ta yatak kapasitesi arttırılacak

SEAH'ta yatak kapasitesi arttırılacak
SEAH'ta yatak kapasitesi arttırılacak
SAKARYA (AA) - Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Acil Servisi'nde yatak kapasitesinin arttırılacağı bildirildi.Sakarya Kamu Hastaneleri...

SAKARYA (AA) - Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Acil Servisi'nde yatak kapasitesinin arttırılacağı bildirildi.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, başhekimlik tarafından yürütülen çalışma kapsamında, servisin daha verimli hale geleceği belirtildi.

Proje kapsamında ayakta hasta ile, sarı, kırmızı ve travma odalarındaki müdahalelerde yoğunluğun azaltılacağı aktarılan açıklamada, göz ve kulak burun boğaz bölümlerinin de hayata geçirileceği kaydedildi.

Acil serviste Kritik Bakı Odası'nın da oluşturulduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Çalışmalar tamamlandığında ihtiyaca göre ayrıştırılmış yeni fiziki ortamlarda vatandaşlara hizmet verilmesi planlanıyor. Çalışmaların bir diğer ayağını da yoğun bakım servisleri oluşturuyor. Daha önce yatak sayıları arttırılan servislere bu defa kardiyoloji de eklendi. Mevcut haliyle 6 yoğun bakımla hizmet veren kardiyoloji servisine 14 yataklı yoğun bakım servisi eklenecek. Ayrıca yeni projede 4 anjiyo müşahede odası da oluşturuluyor. Çalışmalar tamamlandığında toplamda 24 yatak kapasitesiyle vatandaşlara hizmet verecek."

 

 


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Proje

  ,

  Kırmızı

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet

  ,

  sakarya