Serdivan Belediye Başkanı Alemdar'dan TRT ekibine ziyaret

Serdivan Belediye Başkanı Alemdar'dan TRT ekibine ziyaret
Serdivan Belediye Başkanı Alemdar'dan TRT ekibine ziyaret
SAKARYA (AA) - Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, TRT 1 ekranlarında yayınlanacak "Ana Ocağı Yarışması"nın çekimleri için ilçeye gelen ekibi...

SAKARYA (AA) - Serdivan Belediye  Başkanı Yusuf Alemdar, TRT 1 ekranlarında yayınlanacak "Ana Ocağı Yarışması"nın çekimleri için ilçeye gelen ekibi ziyaret etti.

Alemdar, Beşevler Mahallesi'ndeki çiftlik evinde hazırlıklara devam eden yarışma ekibine başarı diledi. Programın yapımcısı Erhan Öz tarafından karşılanan Alemdar, çiftlik evi ve yarışmanın formatı ve hedefleri hakkında bilgi aldı.

Yarışmacılar ve eğitmen annelerle de bir araya gelen Alemdar, Serdivan Belediyesi ve ilçenin tarihi hakkında çekim ekibine bilgi verdi.

Yarışma programına her türlü desteği vermekten mutluluk duyduklarını belirten Alemdar, "Ben rahmetli anamla sırtımda odun taşıdım, hayvan baktım, tarlada çapa yaptım. Benim çocuklarım bunları ancak benden dinleyebiliyor, torunlarımızın ise hiç bilgisi olmayacak. Yarışma, çocukların ve gençlerin geçmişle bağ kurması, geleneklerini öğrenmesi açısından çok yararlı olacak" diye konuştu.

Daha önce Çarkıfelek, Ender Saraç ile Sağlıklı Yaşam , Evim Şahane gibi programların yapımcılığını üstlenen Öz de yarışmada daha önce hiç köy hayatı yaşamamış kentli gençlere 3 eğitici anne tarafından köy hayatını tanıtacağını belirtti.

Yıllar içinde unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerin hatırlatacaklarını ifade eden Öz, "Sütünü sağan, yoğurdunu yapan, fırında köy ekmeği pişiren genç yarışmacılarımızı zorlu doğa şartlarına ve köy hayatına adapte edecek renkli ve doğal bir yarışma programı amaçlıyoruz" diye konuştu.