SESOB Başkanı Alişan'a ziyaret

SESOB Başkanı Alişan'a ziyaret
SESOB Başkanı Alişan'a ziyaret
SAKARYA (AA) - Sakarya Trabzonlular Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Abdurahman Çakır, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı...

SAKARYA (AA) - Sakarya Trabzonlular Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Abdurahman Çakır, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan'ı ziyaret etti.

Alişan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kentte farklı etnik yapıların barış içerisinde yaşadığını belirtti.

Kentte düzenlenen çeşitli faaliyetlerde, kültürel derneklerin katkılarının son derece önemli olduğunu ifade eden Alişan, şöyle konuştu:

"Bu bölgelerde etnik olarak çeşitli örgütlenmeler var. Trabzonlular Kültür Dayanışma Derneği, bunların içerisinde sosyal etkinlikleri en zengin olan derneklerden. Bu derneğin en önemli özelliklerinden birisi de sadece Trabzon kültürünü yansıtmıyor, diğer kültürleri de içine alabilecek organizasyonlarda bulunuyor. Bu göreve gelen insanlar bu davaya inanmış insanlar, hepsine başarılar diliyorum."

 Çakır ise derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Farklı kültürlerin gelecek nesillere aktarılması gerektiğini anlatan Çakır, şunları söyledi:

"Derneğimizin dayanışma boyutu da var. Yönetim kurulu arkadaşlarımızında desteği ile çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Yönetim kurulu arkadaşlarımızın arasında avukat, doktor, mühendis ve adamları var. Bu arkadaşlarımızdan da her zaman  faydalanıyoruz. Ayrıca halk eğitim merkezi ile ortak çalışmalarımızda meslek edinme kurslarımızda devam etmektedir."