Taraklı, fuarlarda tanıtılacak

Taraklı, fuarlarda tanıtılacak
Taraklı, fuarlarda tanıtılacak
SAKARYA (AA) - Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, uluslararası fuarlarda ilçenin daha fazla tanıtılması gerektiğini bildirdi.Özkaraman,...

SAKARYA (AA) - Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, uluslararası fuarlarda ilçenin daha fazla tanıtılması gerektiğini bildirdi.

Özkaraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Taraklı'da tarih, doğa ve kültürel zenginliklerin turizm açısından değerlendirilememiş olmasının bir kayıp olduğunu belirtti.

Göreve  geldiği 2004 yılından itibaren Osmanlı mimarisi özelliği taşıyan binaların restorasyonuna büyük önem verdiğini ifade eden Özkaraman, "İlçemizin turizmde daha verimli olması için mutlaka en iyi şekilde tanıtılması gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için her türlü fuarlara katılıyoruz. Bu hizmetler 20 yıl önce yapılmış olsaydı Taraklı'nın vizyonu çok daha farklı olurdu" diye konuştu.

Özkaraman, fuarları sadece sosyal  etkinlik olarak görülmemesi gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Taraklı'da kadınlarımız geleneksel yöntemlerle gıda üretimini arttırdı. Turist sayısının her geçen gün artması buna etken oldu. Son dönemlerdeki gelişmeler doğru adımlar attığımızın göstergesidir. Turizmde gelişmeyi hızlandırma hedefimizden sapmayacağız. Fuar ve  tanıtım organizasyonlarını önemli fırsat olarak görüyoruz. Bugünkü sosyal ve ekonomik konjonktürde uluslararası fuarlar daha önemlidir. Bu nedenle belediye olarak sivil toplum kuruluşları ve derneklerimizin bütün tanıtım organizasyonlarına destek vermeye devam edeceğiz."