Trafik polislerine başarı belgesi verildi

Trafik polislerine başarı belgesi verildi
Trafik polislerine başarı belgesi verildi
SAKARYA (AA) - Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 9 trafik polisine, çalışmalarından dolayı başarı belgesi verildi.Karasu Kaymakamı Şafak...

SAKARYA (AA) - Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 9 trafik polisine, çalışmalarından dolayı başarı belgesi verildi.

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, törende yaptığı konuşmada, trafik ekiplerinin yaptığı çalışmaların önemine değindi.

Trafik sorununun 10 polisle çözülemeyeceğini vurgulayan Gürçam, şunları söyledi:

"MOBESE sisteminin devreye girmesiyle trafik ihlallerinin kolayca tespit etme imkanı yakalandı. İnsanların evlerine ceza tebligatları gittiği zaman bir şaşkınlık yaşanıyor. Polisin kendilerini durdurmadığı ve ceza kesilmediği şeklinde itirazlar oluyor. MOBESE otomatik görüntüleme yapıyor. Oradan saptanan trafik ihlalleri, cezaya dönüştürülerek adreslere tebligat gönderiliyor. Trafik konusunda toleransımız yok."

Gürçam, bazı cadde ve sokaklarda tek yön uygulamasına geçilmesi için yürütülen çalışmalara değinerek "Biz bunları en fazla gündeme getiririz, önerilerimizi Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezine bildiririz. Kararlar oradan çıkıyor. Bizler karayolları sorumluluk sahasında bile bir şey yapmaya yetkili değiliz. Bu konuda trafik polislerinin bir çalışması var. Tamamlandığında teklifimizi yapacağız" ifadesini kullandı.

Daha sonra trafik polislerine başarı belgeleri verildi.