Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümü

Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümü
Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümü
- Samsun Valisi Şahin, mesaj yayımladı

SAMSUN (AA) - Samsun Valisi İbrahim Şahin, Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Şahin, mesajında zor şartları altında kurulan ve kurulduğu günden bu yana kamuoyunu aydınlatma görevini yürüten Anadolu Ajansı'nın kendisini sürekli yenileyerek ve geliştirerek güvenilir habercilik anlayışını başarıyla temsil ettiğini ifade etti.

Anadolu Ajansı'nın iletişim teknolojilerindeki gelişmeleri yakından takip ederek, yurt içi ve dışındaki örgütlenmesini geliştirdiğini vurgulayan Şahin, Anadolu Ajansı'nın çok yönlü ve hızlı haber akışıyla görevini en işi şekilde yerine getirmeye çalışan kurumlar arasında yer aldığını belirtti.

Vali Şahin, mesajında şunları kaydetti:

"Türk basınının da gelişmesine önemli katkılar sağlayan ve bugün de yerli ve yabancı basın kuruluşlarının güvenilir haber kaynakları arasında yer alan Anadolu Ajansı bu ciddiyet ve sorumluluğunu korumaya devam etmektedir. Milli mücadele yıllarından bu yana Türkiye'nin sesini tüm dünyaya duyurmaya devam eden Anadolu Ajansı'nın gelişmekte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemizin ve basınımızın gelişmesi için katkılarına devam edeceğine inanıyorum. Yaygın haber ağı ve hızlı haber akışıyla Türk basınının haber kaynağı Anadolu Ajansı'nın 96. kuruluş yıl dönümünü kutlar, tüm çalışanlarına sevgilerimi sunarım."