Atakum Belediyesi faaliyetleri

Atakum Belediyesi faaliyetleri
Atakum Belediyesi faaliyetleri
- Belediye Başkanı Taşçı: "Hedefimiz daha engelsiz bir Atakum"

SAMSUN (AA) - Atakum Belediyesine engelsiz araç kazandıran Belediye Başkanı İshak Taşçı, hedeflerinin daha engelsiz bir Atakum olduğunu dile getirdi.

Atakum'da engelli vatandaşların kullanımına sunulacak engelsiz araç Atakum Belediyesi Yaşam Parkı'nda gerçekleştirilen pogramla tanıtıldı.

Engellilerin rahatlıkla yolculuk yapması için hazırlanan ve tekerlekli sandalye asansörü başta olmak üzere engelli vatandaşların seyahatlerini kolaylaştıracak aracı tanıtan Taşçı, aracın hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

 Sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve bu yönde engelli vatandaşların engellerini kaldırmaya ve ilçenin daha engelsiz bir hale gelmesi için çalıştıklarını belirten Taşçı, Atakum Belediyesi olarak engellilerin yaşamını kolaylaştıracak çalışmalar gerçekleştirdiklerini, önemli projelerin hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.

Atakum ilçesinin her geçen gün büyüdüğünü, geliştiğini ve değiştiğini anımsatan Belediye Başkanı Taşçı, şöyle konuştu:

"Bu değişim ve gelişim içerisinde engelli vatandaşlarımızın da hayatını kolaylaştıracak adımlar atılması sorumluluğumuzdur. Sorumluluğumuzun bilincinde olarak engelli vatandaşlarımız engellerini kaldırmaya, ilçemizi daha engelsiz bir hale getirmeye gayret ediyoruz. Hedefimiz daha engelsiz bir Atakum. Hazırladığımız ve özel sistem ile donatılmış engelsiz araç ile engelli vatandaşlarımıza yeni bir ulaşım imkanı sunmak istedik. Yaşam Parkında engellilerimize yönelik sürdürdüğümüz kültürel, sportif, sosyal ve istihdama dayalı çalışmalarımıza ek olarak yeni çalışmaların da içerisine girmeye hazırlanıyoruz. Hedefimiz engellilerin engellerini unuttukları bir Atakum ilçesidir. "

Atakum Belediyesinin engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarıyla destek bulduklarını ifade eden Amisos 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yılmaz, engelsiz aracı ilk deneyen kişi oldu. Engelsiz aracın önemine dikkat çeken Yılmaz, "Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya teşekkür ediyoruz. Önemli bir eksikliği gidermiş, bizlerin işini kolaylaştırmış oldu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlerin destekçisi olacağına inancımız tamdır" diye konuştu.

Programa, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, Baykuş Kitap Kulübü yöneticileri ve engelli gençler katıldı.