Ayvacık'ta Dragon Bot Yarışları düzenlendi

Ayvacık'ta Dragon Bot Yarışları düzenlendi
Ayvacık'ta Dragon Bot Yarışları düzenlendi
SAMSUN (AA) - Ayvacık'ta, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Liseler Arası Dragon Bot yarışması düzenlendi.Su sporlarının yaygınlaştırılmasına...

SAMSUN (AA) - Ayvacık'ta, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Liseler Arası Dragon Bot yarışması düzenlendi.

Su sporlarının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak, gençleri spora teşvik etmek ve onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla Suat Uğurlu Baraj Gölü'nde düzenlenen yarışmada 25 okuldan 375 sporcu mücadele etti. 

Yarışmada, 19 Mayıs Çok Programlı Lisesi birinci, Atakum Taflan Yalı Meslek Teknik Anadolu Lisesi ikinci, 19 Mayıs Anadolu Lisesi üçüncü, Çarşamba Yeşilırmak İmam Hatip Lisesi ise dördüncü oldu.

Derece yapan takımlara kupa ve madalyaları Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Belediye Başkanı Mustafa Belur ve Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi Müdürü Armağan Yıldız tarafından verildi.

Belur, programda yaptığı konuşmada, hedeflerinin, Ayvacık'ı su sporları merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

Bununla ilgili çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Belur, "2017 yılında Samsun'da yapılması planlanan İşitme Engelliler Olimpiyatları'nın su sporları dallarının bir bölümünü ilçemizde gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalar neticesinde ilçemiz spor faaliyetleri kapsamında hak ettiği noktaya gelecektir" dedi.