Çarşamba'da yaz kurslarına ilgi devam ediyor

Çarşamba'da yaz kurslarına ilgi devam ediyor
Çarşamba'da yaz kurslarına ilgi devam ediyor
SAMSUN (AA) - Çarşamba Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan yaz kurslarına ilgi devam ediyor.Çarşamba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Şahin,...

SAMSUN (AA) - Çarşamba Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan yaz kurslarına ilgi devam ediyor.

Çarşamba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Şahin, yaptığı açıklamada, yaz döneminde özellikle öğrencilere ve talepte bulunan vatandaşlara yönelik değişik alanlarda kursların devam ettiğini söyledi.

En fazla ilgi duyulan kursların spor alanında futbol, basketbol, tekvando ve muay thai olduğunu belirten Şahin, " Bu kurslarımızı İlçe Gençlik Merkezi ile işbirliği halinde Gençlik Merkezi, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu ve stadyum eklenti binalarında gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra müzik kurslarımız büyük ilgi görüyor. Piyano, bağlama ve gitar kurslarımız devam ediyor. Bu kurslarımızı merkez binamızda ve Gençlik Merkezi'nde devam ettiriyoruz. Yabancı dil, Kur'an-ı Kerim, Arapça, 4-6 yaş çocuk eğitim kurslarımız da büyük ilgi görüyor ve devam ediyor. Ayrıca bilgisayar kurslarımıza talep oldukça fazla. Roman mahallemizde de Roman vatandaşlarımıza yönelik olarak cümbüş ve darbuka eğitimi kurslarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra eylül döneminde başlayacak lise mezunlarına yönelik üniversite hazırlık kurslarımızın kayıtları devam ediyor. İhtiyaç duyulan her alanda talepler doğrultusunda yeni kurslarımızı açacağız" diye konuştu.