Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü

Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü
Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü
- 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun'da düzenlenen yürüyüşe, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç da katıldı

SAMSUN (AA) - Samsun'da 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katıldığı "Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü" düzenlendi

Uğur Mumcu Parkı'nda toplanan ve Bakan Kılıç, Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile diğer protokol üyelerinin de katıldığı grup, İstiklal Caddesinden Cumhuriyet Meydanına, oradan da Kurtuluş Yoluna kadar ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürüdü. 

Yürüyüş sırasında bando eşliğinde marşlar söylendi, önceden belirlenen yerlerde durularak halk oyunları gösterileri sergilendi. 

Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü sporcularının da atlarıyla katıldığı yürüyüşe, özellikle İstiklal Caddesi üzerinde vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Etkinlik, Kurtuluş Yolu'nda katılımcıların gökyüzüne yakılan fenerleri bırakılmasıyla sona erdi. 

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Güven Özyurt, program sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, söz konusu etkinliğe 81 ilden 500 izci, aralarında Ankara , Diyarbakır ve İzmir gibi 7 bölgeden yaklaşık 300 kişilik halk oyunları ekibinin katıldığını belirtti.

Bu yıl her yıl olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en coşkulu bir şekilde kutlamak istediklerini ifade eden Özyurt, etkinliğe gösterilen ilgiden mutlu olduklarına söyledi.