Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Samsun Miletvekili adayı Özden:"Bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonra da yapacaklarımızın teminatıdır"

SAMSUN (AA) - AK Parti Samsun Milletvekilim adayı Kamuran Özden, "Bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonra da yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

Özden, seçim çalışmalarını İlkadım ilçesinde sürdürdü.

Burada esnafla sohbet eden Özden, Türkiye'de dünya standartlarında bir sağlık hizmeti verildiğini söyledi.

CHP 'yi eleştiren Özden, "'Asgari ücreti bin 500 lira yapacağız' ve 'emekliye yılda çift ikramiye vereceğiz söylemleri sadece milletin kafasını karıştırmak için söylenmiş şeylerdir. 2011 seçimlerinde CHP, mazot, '1 lira olacak' diyordu, şimdi 'mazot 1.5 lira' diyor. Hiç vermediği olmayacak bir şeye de 5 kuruş zam yaptı" diye konuştu.

- "AK Parti'ye oy vermek bir vebaldir"

Türkiye'de 3 partili koalisyon döneminde 80 milyon insan içinden bir bakan çıkartamayıp ABD'den Kemal Derviş'i getirdiklerine işaret eden Özden, "Herkes bu adam bizi kurtaracak diye bekledi. Şimdi yine koalisyon yapacaklar, Kemal Derviş de hazır kıta bekliyor. Bunların hepsi bir araya gelsin koalisyon kurar. Geçmişte de biz bunları yaşadık. 1999 yılında ANAP, DSP ve MHP koalisyonu yaşadık. Aynı şeyi yine yaparlar, ne oldu kaos oldu. Eğer çocuklarımızın geleceğini düşünüyorsak AK Parti'ye oy vermek bir vebaldir. En kötü istatistikler yüzde 44 ile 45 arasındadır" ifadesinde bulundu.

Türkiye'de refahın ve istikrarın sağlandığı 3 dönem olduğuna işaret eden Özden, şunları dile getirdi:

"Birinci dönem rahmetli Adnan Menderes dönemi. Nasıl bitirdiler hepimizin malumu. İkinci dönem Turgut Özal dönemi. Üçüncü dönem ise kurucu Genel Başkanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile devam eden dönemdir. Bu dönemlerde refah, huzur ve istihdam sağlanmıştır. Bunun dışındaki dönemlerde koalisyon yaşanmış ve Türkiye'de ekonomi geriye doğru gitmiştir."

- "Bizim artık helikopter hava ambulanslarımız var"

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bulunduğu alana Sağlık Kampüsü kuracaklarını söyleyen Özden, şöyle devam etti:

"Şehir hastanesi kuruyoruz, onkoloji hastanesi kuruyoruz. Arkasından yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi geliyor. Artık devlet hastaneleri tek yataklı özel hastane gibidir. Koalisyon döneminde bir anneyi taburcu edip bebeği rehin bırakılan dönemlerden geçtik. Hastane yöneticileri, babaya gitti, dedi ki, 'git para bul gel, çocuğunu rehinden kurtar'. Dünyanın hiç bir yerinde yapılmayacak her şeyi yaptık. Biz hayal ettik ve hayalleri gerçekleştirdik. Bizim artık helikopter hava ambulanslarımız var. Terme, Havza ve Vezirköprü'ye yeni devlet hastaneleri yapıyoruz. Bunların temelleri atıldı, şu anda kaba inşaatları bitti. Bafra Devlet Hastanesi bitti. Asarcık'a hastane yaptırdık. Bizi eleştirenler gitsin yaptıklarımızı yerinde görsün. Bu yatırımlar bittiği zaman Samsun sağlık kentti ister istemez olacak. Özellikle şehir hastanesinde ve yanındaki hastanelerde 5 ila 10 bin kişi istihdam sağlanacak."

Bafra ilçesinde Tıbbı Cihazlar Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını vurgulayan Özden, şunları kaydetti:

"Burada en az 5 bin çocuğumuz iş bulacak. Zaten 84 ülkeye tıbbı cihaz ihraç ediyoruz. Dünya üçüncüsüyüz. Ayrıca Samsun'da, Bafra'da, Vezirköprü'de, Çarşamba ve Havza'da üniversiteli gençliğimiz için yurtlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Samsun'a sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda çok iyi hizmetler kazandıracağız. Ben ortaokulu Çarşamba'da okudum. Benim bu şehir için hayallerim vardı, bu hayallerimizi gerçekleştiriyoruz. Zaten hayal etmeden yaşayamazsınız, eğer hayalleriniz yoksa siz de yoksunuz. CHP ve MHP'li adayların hiç proje ürettiğiniz gördünüz mü? Sadece yaptıkları insanların kafasını karıştırmaktır. Bir tane proje göstersinler Samsun için. Bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonra da yapacaklarımızın teminatıdır."