GÜNCELLEME - Samsun merkezli FETÖ/PDY operasyonu

GÜNCELLEME - Samsun merkezli FETÖ/PDY operasyonu
GÜNCELLEME - Samsun merkezli FETÖ/PDY operasyonu
- Samsun ile Tokat ve Konya'da gerçekleştirilen operasyon kapsamında 9 kişi gözaltına alındı - Daha önce bankadan alınan bin 500 dekontta yapılan incelemede, mesai saatleri dışında işlem yapıldığı, örgüte yakın okullarda çalışan öğretmenler adına örgüte para aktarıldığı belirlendi DETAYLAR EKLENDİ

SAMSUN (AA) - Samsun merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında 9 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince Samsun'un yanı sıra Tokat'ın Erbaa ile Konya'nın Ereğli ilçesinde operasyon gerçekleştirildi.

Operasyon kapsamında Bank Asya Samsun Bölge Müdürü E.A, operasyonlar yönetim müdürü O.E, çalışanlar G.E, E.G, Ö.S, M.A. ile daha önce burada çalışan ancak şimdi başka bankalarda görev alan F.P. Samsun'da, S.K. Konya'nın Ereğli ilçesinde, S.K. ise Tokat'ın Erbaa ilçesinde gözaltına alındı.

Polis ekiplerince daha önce bankadan alınan bin 500 dekontta yapılan incelemede, mesai saatleri dışında işlem yapıldığı, örgüte yakın okullarda çalışan öğretmenler adına örgüte para aktarıldığı belirlendi.

"Belgede sahtecilik, yasa dışı örgüte üye olma, zimmet, örgüt adına faaliyette bulunma, belgede sahtecilik yaparak örgüte gelir sağlama" suçları yöneltilen zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.