Hastalarının sağlığını kendi sağlığından önde tuttu

Hastalarının sağlığını kendi sağlığından önde tuttu
Hastalarının sağlığını kendi sağlığından önde tuttu
- Samsun'da nöbeti sırasında rahatsızlanan, buna rağmen çalışmaya devam eden hemşire Derya Çobankent'in, apandisti patladı - Hayati tehlikesi bulunan hemşire, hemen ameliyata alınarak tedavisi yapıldı

SAMSUN (AA) - Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevi sırasında rahatsızlanan, buna rağmen çalışmaya devam eden hemşire Derya Çobankent'in, apandisti patladı.Hayati tehlikesi bulunan hemşire, hemen ameliyata alınarak tedavisi yapıldı.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçen hafta nöbeti bulunan 3 çocuk annesi hemşire Derya Çobankent, görevine başladıktan bir süre sonra rahatsızlandı. Doktorların ve diğer hemşirelerin ısrarına rağmen görevini bırakmayan Çobankent'in, nöbetinin sonuna doğru apandisti patladı.

Hayati tehlikesi bulunan Çobankent, hemen ameliyata alındı. Çobankent, bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edildi.

Çocuklarıyla evinde özlem gideren Çobankent, mesleğini zevk alarak yaptığını söyledi.

İnsanlara yardımcı olmanın büyük bir ayrıcalık olduğuna inandığını belirten Çobankent, insanlara daha iyi hizmet sunmak için sağlığına kavuştuktan sonra yeniden canla başla çalışacağını kaydetti.

Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, Çobankent'e "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu.

Hemşirenin yaşadıklarını öğrendiğinde çok duygulandığını belirten Mehel, "Sağlık hizmetini böyle fedakar şekilde sunan Derya hemşireye çok teşekkür ederim. Hastalarının hayatını kendi hayatından önde tuttu. Rahatsızlanmasına rağmen görevini bırakmadı. Böyle mesleğini seven ve hastalara hizmeti her şeyden önemli gören sağlık çalışanları sayesinde bu meslek böyle önemli ve değerli bir konuma geldi" dedi.