Havza Belediyesinin çevre düzenleme çalışmaları

Havza Belediyesinin çevre düzenleme çalışmaları
Havza Belediyesinin çevre düzenleme çalışmaları
SAMSUN (AA) - Havza Belediyesi Park ve Bahçeler Şefliğince ilçede yaklaşık 20 bin çiçek dikileceği belirtildi.Havza Belediye Başkanı Murat İkiz,...

SAMSUN (AA) - Havza Belediyesi Park ve Bahçeler Şefliğince ilçede yaklaşık 20 bin çiçek dikileceği belirtildi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı ve yaklaşan termal turizm sezonu öncesi çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Göreve geldikleri günden beri farklı ağaç çeşitleri ve çiçekler dikerek yeşil bir Havza için çalıştıklarını dile getiren İkiz, "İlçemizdeki yeşil dokuyu artırmak, şehrin daha rahat nefes almasını sağlamak amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl yapılan çalışmalarımızda 20 bin çiçek kullanılacak. Yeşillendirme çalışmalarımız şehrimizin ihtiyaç duyduğu her yerde devam edecek. Şehrimizin her alanında, başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz yeşil dokunun kaybolmaması ve büyüklerimizin bıraktığı bu mirası, bizlerin de yarınlara bırakabilmemiz için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

İkiz, çalışmalar kapsamında 20 park, refüjler ile Samsun- Ankara kara yolu üst geçidinde çevre düzenlemesi yapılacağını da ifade ederek, vatandaşlardan çalışmaları desteklemelerini ve yeşil alanları korumalarını istedi.