Havza'da ilaçlama çalışmaları

Havza'da ilaçlama çalışmaları
Havza'da ilaçlama çalışmaları
SAMSUN (AA) - Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede, sivrisinek ile karasinek larvası mücadelesi kapsamında ilaçlama çalışmaları...

SAMSUN (AA) - Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede, sivrisinek ile karasinek larvası mücadelesi kapsamında ilaçlama çalışmaları yapıldığını bildirdi.

İkiz, yaptığı açıklamada, Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sivrisinek ve karasinek larva mücadelesine başladığını, ilaçlama çalışmalarına Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğünden gelen bir ekibin de destek verdiğini söyledi.

Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İsmet Arslan nezaretinde başlayan ve iki gün sürecek ilaçlama çalışmaları kapsamında ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi ve Tersakan Irmağı yatakları, çöp toplama merkezi, geri dönüşüm atık toplama alanı, sebze pazarı, atık su kanalları ve çöp konteynerlerin ilaçlanacağını anlatan İkiz, şunları kaydetti:

"Belediye sınırları ve mücavir alanlarda haşerelere karşı ilaçlı mücadele çalışmaları periyodik olarak aralıksız devam edecek. İlaçlama çalışmalarımıza destek veren Samsun Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederim."