"İnsanlar ve İletişim" söyleşisi

"İnsanlar ve İletişim" söyleşisi
"İnsanlar ve İletişim" söyleşisi
SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "İnsanlar ve İletişim" konulu söyleşi ile gençlerle bir araya geldi.Yılmaz,...

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "İnsanlar ve İletişim" konulu söyleşi ile gençlerle bir araya geldi.

Yılmaz, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun Şube Başkanlığının Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde düzenlediği "İnsanlar ve İletişim" konulu söyleşide yaptığı konuşmada, insanın sahip olduğu en değerli şeyin bilgi olduğuna inandığını söyledi.

İlişki sermayesi ve iletişim kabiliyetinin bilgiden de önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Hayatta okuduğunuz sınıflarda en başarılı çocuklar üniversite sınavında da iyi puanlarla üniversiteye gitmiş olabilirler. Ama üniversite bittikten sonra o geriye dönüp baktığınızda o lise birden tanıdığınız o başarılı çocukların hayatın en başarılı noktalarında olmadığını görürsünüz. İleri ki dönemlerde başarılı olmuş arkadaşlarınızın arka planına baktığınız zaman onları başarıya götüren o süreç içerisinde en başarılı insanların başarısının arka planında iletişim sermayesinin olduğunu göreceksiniz."

Yılmaz, ilişki sermayesi olmayan bir insanın bilgisi olsa dahi kullanamadıktan sonra hayatta başarılı olamayacağını kaydetti.