Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu:

Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu:
Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu:
- "İşçi bulmada güçlük çekiyoruz"

SAMSUN (AA) - Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, belediyeye işçi bulmakta güçlük çektiklerini söyledi.

Atatürk Parkı'nda kendisini ziyarete gelen Mahmutbeyli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Arlı, yönetimi ve bir grup vatandaşla sohbet etti.

Sohbet sırasında belediyeye işçi bulmakta güçlük çektiklerini ifade eden Sarıcaoğlu, işsiz olan vatandaşların Kavak Belediyesine müracaatının sağlanmasını istedi.  

Kavak Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 21 fabrikanın çalışır durumda, 11 fabrikanın yapım aşamasında ve 7 fabrikanın proje aşamasında olduğunu ifade eden Sarıcaoğlu, "İlçemiz Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda da  614 kişi çalışıyor. İlçemizde fabrikalar çoğalıyor. İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında belediyemize 15 işçi aldık. Şimdi 35 işçi daha almamız gerekiyor. Ama ilan etmemize rağmen işçi bulamıyoruz. Güçlük içerisindeyiz. Neredeyse işsizlik ilçemizde sıfırlandı. İşsizlik nedeniyle baba ocağını terk ederek gurbetlere giden vatandaşlarımızdan geri dönenler var. Bu haliyle her yönüyle değişime uğrayan Kavak, bundan böyle verdiği göçü ger alacak" dedi.