Kavak Belediyesinin çalışmaları

Kavak Belediyesinin çalışmaları
Kavak Belediyesinin çalışmaları
SAMSUN (AA) - Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti Kavak Koordinasyon Merkezinde kadınlarla bir araya  geldi.Sarıcaoğlu,bir buçuk...

SAMSUN (AA) - Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti  Kavak Koordinasyon Merkezinde kadınlarla bir araya  geldi.

Sarıcaoğlu,bir buçuk yıllık görev süresince yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İlçedeki su kesintilerine değinen Sarıcaoğlu, " Zaman zaman sularımızda kesintiye gidiliyor. Sebebi, önceki belediye yönetimi tarafından Ladik AKdağ'dan getirilen saniyede 13 litre miktarındaki su ile diğer kaynaklar yetersiz kalmaktadır. Ben yine de kendilerine teşekkür ediyorum. İlçemizin içme suyu ihtiyacının kökten çözümü için hazırlanan proje kapsamında çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

İçmesuyu temin edecekleri Güven Göleti'nden merkezdeki su deposuna kadar 5 bin 150 metre uzunluğunda boru hattını döşediklerini söyleyen Sarıcaoğlu, "Göletten saniyede 50 litre su alacağız. Ancak bu suyu kullanıma verebilmemiz için arıtmanın yapılması gerekiyor. Ben Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'a  teşekkür ediyorum. Hem içmesuyu, hem de diğer pek çok projemiz kendisinin sayesinde yapılıyor. Yeni içmesuyu tesislerimizin hizmete girmesiyle ilçemizin 50 yıl su sorunu olmayacak" diye konuştu.

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Yaşar Doğu'nun Emirli Mahallesi'ndeki büyüdüğü evin müze haline getirilmesi çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Sarıcaoğlu, Doğu'ya ait eşyaların toplanması ve müzede sergilemek üzere kampanya başladıklarını, ünlü güreşçiye ait malzemeleri teslim edenlerin müzede ismine yer verileceğini ifade ederek, bu tür malzemelerin belediyeye teslimini istedi.

Toplantı, kadınların sorunlarınıın dinlenmesi ve takibi için kayıt edilmesinin ardından sona erdi.