Kavak'ta HEM'den alan taraması

Kavak'ta HEM'den alan taraması
Kavak'ta HEM'den alan taraması
SAMSUN (AA) - Kavak Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğünce, vatandaşların açılan kurslar hakkında bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla alan...

SAMSUN (AA) - Kavak Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğünce, vatandaşların açılan kurslar hakkında bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla alan taraması yapıldığı bildirildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tanrıöven, Köy iken mahalle statüsüne kavuşan Aşağıçirişli, Çayırlı, Kaya, Kethüda ve Yukarıçirişli mahallelerinde alan taraması yaptıklarını söyledi.

"Kurslar hakkında bilgilendirme yaptığımız gibi vatandaşlarımızın açılmasını arzuladıkları kurslara ilişkin görüşlerini de alıyoruz" diyen Tansıöven, şunları kaydetti:

"Merkez olarak özellikle unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını yaşatılmasına ve kadınlarımızın meslek sahibi olmasına olanak sağlayacak kurslar açmayı planlıyoruz. Bu amaçla müdürlüğümüz usta öğreticileri tarafından mahallelerde  kapı kapı gezerek vatandaşlarımıza bilgi veriyoruz. Daha çok vatandaşımızın Halk Eğitim Merkezince yürütülen hizmetlerden yararlanmasına çalışıyoruz."

 


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  Köy

  ,

  Kapı

  ,

  eğitim