"Maskeli Balo" operası yarın sahnelenecek

"Maskeli Balo" operası yarın sahnelenecek
"Maskeli Balo" operası yarın sahnelenecek
SAMSUN (AA) - Samsun Devlet Opera ve Balesi, Ankara'daki terör saldırısı nedeniyle ertelediği "Maskeli Balo" operasını, yarın sahneye...

SAMSUN (AA) - Samsun Devlet Opera ve Balesi, Ankara 'daki terör saldırısı nedeniyle ertelediği "Maskeli Balo" operasını, yarın sahneye koyacak.

Şefliğini Mikail Iskrov, rejisörlüğünü Yiğit Günsoy'un yaptığı, dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl'a ait eserin koro şefi de Mikhail Iskrov. Seda Ayvazoğlu'nun koreograf olarak yer aldığı eserin ışık tasarımını O. Murat Yılmaz yaptı. 

Riccardo rolünde Ari Edirne , Amelia rolünde Elif Demir'in yer aldığı eserde, Renato rolünde Serhat Konukman, Oscar rolünde Sezgi Elhüseyni, Ulrica rolünde ise Anna Chubucchenco seyirciyi selamlayacak.

İtalyanca orijinal dilinde ve 3 perde olarak sahnelenecek eserin librettosunu rejisör Yiğit Günsoy Türkçe'ye çevirdi. Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Korosu ve Balesinin yer aldığı sezonun en güzel eserlerinden Maskeli Balo operası, 21 Ekim Çarşamba saat 20.00'de seyircisiyle buluşacak.

Eserin biletleri "www.biletiva.com" adresinden ya da Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  SAMSUN

  ,

  Opera

  ,

  perde

  ,

  edirne

  ,

  çarşamba