Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
- "Biz kimsenin gitmeye cesaret edemediği bir dönemde yaklaşık 20 basın mensubu ile Suriye'ye gittik, Esad'ı da ciddi manada uyardık. Aradan 5 yıl geçti, bütün dünya Saadet'in dediği noktaya geldi"

SAMSUN (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı  Mustafa Kamalak, geçmişte Suriye konusunda yaptıkları uyarıların dikkate alınmadığını belirterek "Biz kimsenin gitmeye cesaret edemediği bir dönemde yaklaşık 20 basın mensubu ile Suriye'ye gittik, Esad'ı da ciddi manada uyardık. Aradan 5 yıl geçti, bütün dünya Saadet'in dediği noktaya geldi" dedi.

Kamalak, Terme ve Çarşamba ilçelerinde ziyaretlerde bulundu, partilileri ile bir araya geldi.

Çarşamba ilçesinde vatandaşlarla sohbet eden Kamalak, önlerinde bir seçim bulunduğunu hatırlattı.

Bu seçimin hem Türkiye  hem de Ortadoğu açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Kamalak, "Görüyoruz ki Türkiye iyi idare edilmiyor. Hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de Başbakan diyor ki, 'Sivas'ın doğusuna gidemezsiniz'. Sizlere soruyorum, 13 yıl önce Sivas'ın doğusuna gidememe gibi bir problem var mıydı? Demek ki ülkeyi fiilen bölmüşsünüz" ifadelerini kullandı.

Kamalak, 13 yıl önce ülkenin en ücra köşesinde bile "Seçim güvenliği yok sandıklar taşınsın" şeklinde bir görüş ortaya atılmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bugün varsa bunun sorumlusu kim? Suriye konusunda da uyardık. 'Yanlış yapıyorsunuz' dedik. Biz kimsenin gitmeye cesaret edemediği bir dönemde yaklaşık 20 basın mensubu ile Suriye'ye gittik, Esad'ı da ciddi manada uyardık. Aradan 5 yıl geçti, bütün dünya Saadet'in dediği noktaya geldi. 'Burada bir çözüm sağlanacaksa barış sağlanmalı' dedik ama ne zaman bunun farkına vardılar, Aylan bebek sahile vurduktan sonra, 8 milyon Suriyeli dünyanın farklı yerlerine gittikten sonra."

"Suriye'nin yalnız olmadığını, Çin'in, Rusya'nın, İran'ın yanında olduğunu" dile getirdiklerini aktaran Kamalak, "5 yıl sonra ne oldu? Rusya müdahale etti, İran kara birliği gönderiyor. İktidar ne yaptı, hemen NATO'ya başvurdu. Burada bir savaş olursa nerede olacak, bizim apartmanda. Yani Ortadoğu'da, yani yine Müslüman kardeşlerimiz ölecek" dedi.