SAMDOB "Arda Boyları" balesini sahneledi

SAMDOB "Arda Boyları" balesini sahneledi
SAMDOB "Arda Boyları" balesini sahneledi
- Samsun Devlet Opera ve Balesi Arda Boyları Balesini sanatseverlerle buluşturdu

SAMSUN (AA) - Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Arda Boyları Balesini sanatseverlerle buluşturdu.

Trakya yöresine ait türkülerden olan ve genç  Halime ile Recep'in hikayesini anlatan "Arda Boyları"nı modern dansla harmanlayarak anlatan Arda Boyları Balesi, Samsun'da Özgür Adam İnanç''ın reji ve koreografisiyle Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi.

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar, Çalın Davulları, Dere Geliyor Dere gibi sevilen türkülerin çok sesli müzikle yorumlandığı Arda Boyları'nın müzik düzenlemesini İsmail Sezen ve Arda Erdem yaptı.

Kareografisi ve rejisi Özgür Adam İnanç tarafından gerçekleştirilen eserin , dekor tasarımı Hakkı Kandır, kostüm tasarımı Gülnur Çağlayan, ışık tasarımı ise O. Murat Yılmaz'a ait.

Eserde, Merve Gürer ''Halime'', Erkin İnan ''Recep'', Nazmiye Khozasvili ''Anne'', Arzu Kaya ''Fatma kadın '', David Khozashvili ''Ağa'', Damla Oktay ''Zehra'', Orkun Baydoğan ''Cemil'', A. Cem Şenoğlu, Burak  Bilgilioğlu, Çağıl Han Öztornacı'' Fatma kadının adamları'', Y. Emre Örgüt ''İsmail'', Zeynep Bengier, Merve Bengier, Cansu Bekaroğuları, Özlem Özdemir, İdil Şengül, Özgün Barılı, Serkan Bucuga, Onur Ünsün, Çağıl Han Öztornacı, A. Cem Şenoğlu ve Gökhan Yüksel  ''köy ahalisi ve ağanın adamları'' rolleriyle dönüşümlü olarak sahne aldı.

Baleyi çok sayıda sanatsever izledi.