Samsun'da 9 delikli golf sahası çalışması

Samsun'da 9 delikli golf sahası çalışması
Samsun'da 9 delikli golf sahası çalışması
SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye'nin sınıfında en büyük ve Karadeniz Bölgesi'nin tek golf sahasını...

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, " Türkiye 'nin sınıfında en büyük ve Karadeniz Bölgesi'nin tek golf sahasını yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Yılmaz, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ile birlikte yapımı yüzde 90 oranında tamamlanan Samsun Golf Antrenman Sahası ve Golf Akademisi alanında incelemelerde bulundu.

Dolgu alanının 370 dönüm arazi üzerinde kurulduğunu ve bunun 250 dönümünün golf alanı olduğunu belirten Yılmaz, "120 dönümü ise peyzaj ve rekreasyon alanı olarak planlandı. Bir ucundan diğer ucunu görmek bile oldukça zor. Çok geniş bir sahamız var. Saha içinde ulaşım golf arabalarıyla sağlanacak. Hedefimiz önümüzdeki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda buranın tam anlamıyla hizmete açılmasıdır" diye konuştu.

Golf oynanabilmesi için çim uzunluğunun 0.3 milimetre olması gerektiğini ve çimlerin düzenli olarak biçilmesi gerektiğini de vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Sahamızda toplamda 3 suni göl bulunuyor. Saha çevresindeki çimleri bu gölde biriken su ile sulayacağız. Ayrıca aşırı yağışlarda bu göllerde herhangi bir taşma olmaması için denize tahliye yapabileceğiz. Bunların altyapısı tamamen hazır. Karadeniz'in azgın dalgalarına rağmen burada tahkimat çalışmalarımız da sürüyor. Yaptığımız setler ile golf alanındaki çimlerin deniz suyundan etkilenmemesini sağlıyoruz ve bunları yaparken tamamen belediyemizin imkanlarını kullanıyoruz."