Samsun'da aday memurlar yemin ederek asil memur oldu

Samsun'da aday memurlar yemin ederek asil memur oldu
Samsun'da aday memurlar yemin ederek asil memur oldu
SAMSUN (AA) - Samsun Kamu Hastaneler Birliği bünyesinde görev alan ve adaylık süreçleri sona eren 46 memur düzenlenen törenle yemin ederek asil memur...

SAMSUN (AA) - Samsun Kamu Hastaneler Birliği bünyesinde görev alan ve adaylık süreçleri sona eren 46 memur düzenlenen törenle yemin ederek asil memur oldu.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen yemin törenine Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, İdari Hizmetler Başkanı Yılmaz Dündar, Tıbbi Hizmetler Başkanı Mehmet Çelebi, Mali Hizmetler Başkanı Ramazan Taşdemir ve aday memurlar ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, aday memurların yemin ettikten sonra memur olacağını belirterek, "Kendilerinden herkes büyük hizmetler bekliyor. Adaylık dönemlerinde gösterdikleri çalışma, disiplin, beceri ve görev yaptıkları birimde aldıkları olumlu sicilleri nedeniyle adaylıkları kaldırılarak asil devlet memur olarak atanmaya hak kazanan arkadaşlarımızın yapacakları çalışmalarla daha güzel yerlere geleceklerine inanıyorum" dedi.

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel ise aday memurların artık asil memur olarak büyük bir sorumluluk altına girdiklerini ifade ederek, Çanakkale Savaşı'nın anıldığı şu günlerde bu ruha uygun bir şekilde vatanları ve milletleri için özveriyle hizmet üretmeleri gerektiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından 7 asistan, 1 psikolog, 1 eczacı, 1 diyetisyen, 21 hemşire, 8 sağlık memuru ve 5 memur ellerini Türk bayrağının üzerine koyarak yemin etti.