Samsun'da asayiş

Samsun'da asayiş
Samsun'da asayiş
 SAMSUN (AA) - Samsun Emniyet Müdürlüğü'nce 24 saat içinde 4 bin 171 kişi, bin 332 araç ve 133 iş yerinin denetlendiğini bildirildi.Samsun İl Emniyet...

 SAMSUN (AA) - Samsun Emniyet Müdürlüğü'nce 24 saat içinde 4 bin 171 kişi, bin 332 araç ve 133 yerinin denetlendiğini bildirildi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kamu düzeninin sağlanması, genel sağlık, genel ahlak ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması için denetimlerin aralıksız sürdüğü belirtildi.

Suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyanın tespiti ile halkın güven ve huzurunun sağlanması amacıyla resmi ve sivil polislerin yoğun bir şekilde denetim yaptığı kaydedilen açıklamada, "24 saat içinde kentteki 18 sabit noktada 14 seyyar ekiple yapılan 'Huzur Operasyonu'nda ayrıca Ankara karayolu üzerinde 616 personelle denetleme yapılmıştır" diye kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Denetimler sonucunda 4 bin 171 kişi, bin 332 araç ve 113 iş yeri kontrol edilmiş, 4 bin 66 kişinin GBT kaydı sorulmuş, çeşitli suçlardan aranan 9 şahıs yakalanmış, 4 iş yeri hakkında idari işlem yapılmış, 5 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem yapılmıştır. Ayrıca, yapılan çalışmalarda 1 adet bulundurma ruhsatlı tabanca, 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 319 adet fişek, 14 paket kaçak çay, 352 paket kaçak sigara ve 2 paket nargile kömürü ve altlığı ile 15 gram Sentetik Kannabinoid maddesi elde edilmiştir. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir."