Samsun'da "Narkotimler" göreve başladı

Samsun'da "Narkotimler" göreve başladı
Samsun'da "Narkotimler" göreve başladı
- Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında 11 pilot ilde uygulanacak "Narkotim Projesi", Samsun'da uygulamaya geçirildi

SAMSUN  (AA) - Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen, uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesi amacıyla 11 pilot ilde uygulanacak "Narkotim Projesi", Samsun'da başladı.

Samsun Vali Yardımcısı Osman Nuri Çobanoğlu, İl Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törende, Narkotim Projesi'nin Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Dairesi Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen projelere destek anlamında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla başlatıldığını söyledi.

Halkın güvenliğini sağlamak için Narkotim Projesi'ni çok önemsediklerini ifade eden Çobanoğlu, "Vatandaşlarımız, devletin uyuşturucuyla mücadelesini sokağında, evinin yanında hissedecek. Uyuşturucuyla mücadelede mutlaka halkımızın farkındalığını artırmamız, gönüllü bireyleri sağlamamız gerekiyor. Bu bakımdan bu projeyi çok önemsiyoruz" dedi. 

Çobanoğlu, projede Ankara , İstanbul , İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Diyarbakır , Mersin, Konya, Erzurum ve Samsun'un pilot il seçildiğini bildirdi.

Proje hakkında bilgi veren Samsun Emniyet Müdür Vekili Mehmet Yavuz da seçilen 32 narkotik polisine  Türkiye Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisinde iki aylık "Narkotik Suçlarda Mücadele Uzmanlık Eğitimi" verildiğini kaydetti.

Törende narkotik dedektör köpek "Ece" ile uyuşturucu tatbikatı da gerçekleştirildi.